Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Your cart

Loading...

Estimated total

0,00 €

Incl. VAT. Discounts and shipping calculated at checkout.
  • Free shipping in Germany from €49
  • Delivery in 2–5 working days
  • Honey bottled in Germany
  • Honey
    • Honey Varieties
      • Blossom Honey
      • Acacia Honey
      • Black Forest Honey
      • Sidr Honey
      • Buckwheat Honey
    • Comb & Infused Honey
      • Honeycomb
      • With Royal Jelly
      • With Nuts
      • With Black Seed
      • With Ginger
    • Squeeze Bottles
    • Bee Pollen
    • View all honey
  • Fruit Spreads
  • Halva
  • Gift Boxes
  • About Buram
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
EN
Buram
  • Honey
    • Honey Varieties
      • Blossom Honey
      • Acacia Honey
      • Black Forest Honey
      • Sidr Honey
      • Buckwheat Honey
    • Comb & Infused Honey
      • Honeycomb
      • With Royal Jelly
      • With Nuts
      • With Black Seed
      • With Ginger
    • Squeeze Bottles
    • Bee Pollen
    • View all honey
  • Fruit Spreads
  • Halva
  • Gift Boxes
  • About Buram
Log in Cart

Collection: Products

  • Products
  • Honey
  • Fruit Spreads
  • Halva
  • Gift Boxes

32 products

Sort

Sort

32 products

Remove all
Remove all

32 products

  • Acacia Honey, 250 g

    Acacia Honey

    Acacia Honey

    Regular price From 3,50 €
    Regular price Sale price From 3,50 €
    Unit price 14,00 €/kg
  • Acacia Honey in a Squeeze Bottle, 210 g

    Acacia Honey in a Squeeze Bottle

    Acacia Honey in a Squeeze Bottle

    Regular price From 3,50 €
    Regular price Sale price From 3,50 €
    Unit price 16,67 €/kg
  • Acacia Honey with Comb, 250 g

    Acacia Honey with Comb

    Acacia Honey with Comb

    Regular price From 3,70 €
    Regular price Sale price From 3,70 €
    Unit price 14,80 €/kg
  • Blossom Honey, 500 g

    Blossom Honey

    Blossom Honey

    Regular price From 2,50 €
    Regular price Sale price From 2,50 €
    Unit price 11,00 €/kg
  • Buram Blütenhonig in der Squeezeflasche

    Blossom Honey in a Squeeze Bottle

    Blossom Honey in a Squeeze Bottle

    Regular price From 2,50 €
    Regular price Sale price From 2,50 €
    Unit price 11,90 €/kg
  • Buram bee pollen in a jar, 110 g

    Bee Pollen

    Premium

    Bee Pollen

    Regular price 5,99 €
    Regular price Sale price 5,99 €
    Unit price 54,45 €/kg
  • Buckwheat Honey, 500 g

    Buckwheat Honey

    Premium

    Buckwheat Honey

    Regular price 7,99 €
    Regular price Sale price 7,99 €
    Unit price 15,98 €/kg
  • Pineapple fruit spread, 380 g

    Pineapple Fruit Spread

    Sold out

    Pineapple Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
    Sold out
  • Apricot Fruit Spread, 380 g

    Apricot Fruit Spread

    Sold out

    Apricot Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
    Sold out
  • Forest berry fruit spread, 380 g

    Forest Berry Fruit Spread

    Sold out

    Forest Berry Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
    Sold out
  • Blackberry Fruit Spread, 380 g

    Blackberry Fruit Spread

    Blackberry Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
  • Strawberry Fruit Spread, 380 g

    Strawberry Fruit Spread

    Strawberry Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
  • Raspberry Fruit Spread, 380 g

    Raspberry Fruit Spread

    Raspberry Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
  • Mango fruit spread, 380 g

    Mango Fruit Spread

    Sold out

    Mango Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
    Sold out
  • Mixed Fruit Spread, 380 g

    Mixed Fruit Spread

    Mixed Fruit Spread

    Regular price 3,99 €
    Regular price Sale price 3,99 €
    Unit price 10,50 €/kg
  • Gift box for bowls with acacia honey and bee pollen

    Gift Box for Bowls

    Gift Box for Bowls

    Regular price 6,50 €
    Regular price Sale price 6,50 €
  • Buram honey with royal jelly, 500 g

    Honey with Royal Jelly

    Premium

    Honey with Royal Jelly

    Regular price 8,99 €
    Regular price Sale price 8,99 €
    Unit price 17,98 €/kg
  • Buram honey with ginger, 250 g

    Honey with Ginger

    Premium

    Honey with Ginger

    Regular price 4,49 €
    Regular price Sale price 4,49 €
    Unit price 17,96 €/kg
  • Buram honey with nuts in a jar

    Honey with Nuts

    Premium

    Honey with Nuts

    Regular price 7,99 €
    Regular price Sale price 7,99 €
    Unit price 19,02 €/kg
  • Buram honey with black seed, 250 g

    Honey with Black Seed

    Premium

    Honey with Black Seed

    Regular price 5,99 €
    Regular price Sale price 5,99 €
    Unit price 23,96 €/kg
  • Platzhalter: Produktbild folgt

    Chestnut Honey

    Chestnut Honey

    Regular price 9,99 €
    Regular price Sale price 9,99 €
    Unit price 47,57 €/kg
  • Black Forest Honey, 250 g

    Black Forest Honey

    Black Forest Honey

    Regular price From 3,50 €
    Regular price Sale price From 3,50 €
    Unit price 14,00 €/kg
  • Black Forest Honey in a Squeeze Bottle, 210 g

    Black Forest Honey in a Squeeze Bottle

    Black Forest Honey in a Squeeze Bottle

    Regular price From 3,50 €
    Regular price Sale price From 3,50 €
    Unit price 16,67 €/kg
  • Buram Sidr-Honig

    Sidr Honey

    Sidr Honey

    Regular price 6,50 €
    Regular price Sale price 6,50 €
    Unit price 26,00 €/kg
  • 1
  • 2
Buram

Buram · Since 1954 · Honey bottled in Germany.

Shop

  • Honey
  • Premium Honey
  • Fruit Spreads
  • Halva
  • Gift Boxes

Help

  • Shipping
  • Right of withdrawal
  • Contact
  • Terms of service
  • Legal notice
  • Privacy
  • Accessibility

Follow

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Withdraw from contract
© 2026, BuramFree shipping in Germany from €49 · Secure payment · PayPal, Klarna, Apple Pay
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.